Yazılım Nedir

Kısaca Yazılım nedir ?

Yazılım önceden tanımlanmış bir görevin gerçekleştirilebilmesi için bilgisayar dilinde hazırlanan komutlardır. Üç farklı kategori altında toplanan yazılımlar masa üstü, web ve mobil yazılım olarak yapılmaktadır. Kısa bir zaman öncesine kadar popüler olan masa üstü yazılımları, akıllı telefonların piyasaya çıkması sonucu yerini mobil yazılımlara bırakmış durumdadır. Web ve mobil yazılımların popülaritesini yükselten etken, kolay kurulum ve kullanıcı ihtiyaçlarına daha hızlı cevap verilebilmesidir. Yazılım çeşitleri kendi aralarında ikiye ayrılmaktadır.

Yazılım Süreci Nasıl İşler

Yazılım Sürecinin temel 7 aşaması vardır. Projelendirme, Tasarım, Yazılım, Entegrasyon, Seo,Speed,Yayın

Projelendirme
Projelendirme
İlk aşama sistem kağıda dökülüp proje olarak tasarlanır.

Projelendirme aşamasında yazılım ve/veya yazılımlarınızın tam olarak ne iş yapacağını ve bu işi hangi yollardan yapacağınızı ekibimiz ayrıntılı şekilde dinler. Sonrasında ise anlatınız doğrultusunda bir proje dosyası hazırlanıp size sunar. Bu aşamada istediğiniz gibi değişiklik yapmakta özgürsünüz.

Tasarım
Tasarım
Sistemin arayüzü ve arayüz kodlaması hazırlanır.

Tasarım aşamasında yazılımınızın arayüzü grafikerlerimiz tarafından sizin sisteminize özel tasarlanır. Size gönderilir ve revize isteği beklenir. Varsa revizeler yapılır, yoksa tasarım kodlama aşamasına geçer. Bu aşamadan sonra tasarımsal düzeltmeler ek ücret gerektirebilir. Bu yüzden tasarımınızı iyi bir şekilde gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Yazılım
Yazılım
Sistemin inşa edildiği bölüm.

Tasarımı hazır olan projenin yazılımına başlanır. Sistemin gerektirdiği şekilde kullanılacak yazılım teknikleri tasarlanıp çalışma başlatılır. Bu aşamayı şöyle düşünebilirsiniz. Tasarım aşamasında sitenin butonları oluştu ama hiçbir işe yaramıyorlar. Bu aşamada arka taraftaki makineleri inşa ediyoruz ve butonları o makineleri çalıştıracak şekilde hazırlıyoruz.

Entegrasyon
Entegrasyon
Gerekiyorsa farklı yazılımlarla entegrasyonlar sağlanır.

Entegrasyon aşamasında ise varsa sistemle haberleşecek yazılımlar hazırlanıp kodlanarak Kredi kartı ödeme, Kargo Takip gibi sistemler yazılıma entegre ediliyor.

Speed
Speed
Projenizi daha hızlı hale getiririz.

Yavaş hız, sayfa trafiğinizi öldürebilir ve ziyaretçiyi hayal kırıklığına uğratabilir. Sayfa yükleme hızının yalnızca sunucunuzun performansına değil, aynı zamanda bunun için yazılmış koda bağlı olduğunu biliyor musunuz? GT Matrix Page hız testi skorunun 90'ın üzerinde olmasını sağlamak için gelişmiş teknikler kullanarak web sitesi performansını iyileştiriyoruz.

Seo
Seo
İlk aşama sistem kağıda dökülüp proje olarak tasarlanır

SEO Başlığı, anahtar kelime ve meta açıklama içeren tüm sayfalar için sayfa içi SEO için yapı sağlıyoruz. Web sitesi hazırlıyoruz, Google Gereksinimlerine göre Yapı ve yapısal Veri şeması gibi yapısal unsurların SEO sıralaması için optimize edilmesini sağlıyoruz.

Teslim
Teslim
Proje sonu

Yazılımın çalışmasından emin olduğumuzda yayına alıp kullanımını size teslim ediyoruz. Ayrıca içeriğin ve teknolojinin düzenli olarak güncellenmesini sağlayan web sitesi bakım hizmeti veriyoruz. Periyodik yedeklemeler ve performans iyileştirmeleri de tarafımızca sunulan web sitesi geliştirme hizmetine dahil edilmiştir.

Sosyal Medya'da ChiAjans !

Nasıl yardımcı olabiliriz?

+90 (533) 664 08 80
info@chiajans.com